5 ابزار ترند دیجیتال مارکتینگ در 2021

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

هدف مقاله

 • آشنایی با مفهوم دیجیتال مارکتینگ
 • چرا ابزارهای دیجیتال مارکتینگ
 • معرفی انواع ابزارهای دیجیتال مارکتینگ
 • معرفی کامل 5 ابزار ترند دیجیتال مارکتینگ در 2021

دیجیتال مارکتینگ چیست

در چند سال اخیر، این اصطلاح در زمینه مدیریت بازاریابی بسیار مطرح شده است. بازاریابی دیجیتال (digital marketing)  مانند هر نوع بازاریابی دیگر است، این روشی برای ارتباط با مشتریان شما و تأثیرگذاری بر آن‌ها است. تفاوت این متد با سایر شیوه‌های بازاریابی این است که شما با مشتریان به صورت آنلاین ارتباط برقرار می‌کنید و بر آن‌ها تأثیر می‌گذارید. بازاریابی از طریق ایمیل، تبلیغات کلیکی، بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی و حتی وبلاگ‌نویسی همه از نمونه‌های بازاریابی دیجیتال هستند.

چرا ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

کسب و کار بدون بازار معنایی ندارد و در رقابت بین برندها و کمپانی‌ها باید به نقش حیاتی بازاریابی به صورت دیجیتال توجه کرد. کارآفرینان و صاحبان کسب و کار باید خلاق باشند و توجه داشته باشند، بدست آوردن ابزار مناسب بازاریابی دیجیتال مطمئناً سود را به اوج می‌رساند. امروز، راه موفقیت یک کارآفرین بهره‌گیری از ابزارهای بازاریابی بصورت آنلاین است. وجود چندین میلیارد کاربر اینترنت، دلیل خوبی برای استفاده کردن از این فرصت طلایی است.ابزارهای بازاریابی دیجیتال به شما کمک می‌کند تا در سئو، شبکه‌های اجتماعی، نحوه تولید محتوا، مدیریت ایمیل، تجزیه و تحلیل نتایج کارها بهتر عمل کنید.

انواع ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

در اینجا پنج نوع کلی از این ابزارها و بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ  را برای شما گردآوری نمودیم:

 • ابزارهای بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO)
 • ابزارهای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
 • ابزار بازاریابی محتوا
 • ابزارهای بازاریابی از طریق ایمیل
 • ابزارهای گزارشگیری بازاریابی

ابزارهای بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO)

ابزارهای SEO ، داده‌ها و هشدارهایی را درباره عملکرد موفق وبسایت شما ارائه می‌دهند. این ابزار احتمالاً مهمترین ابزار در بین ابزارهای بازاریابی دیجیتال هستند. شما فقط باید بیاموزید که چگونه بهترین استفاده را از آن‌ها کنید تا بیشترین بهره را ببرید.

این ابزارها برای کشف فرصت و شناسایی خطاها و مشکلاتی که ممکن است در وبسایت خود داشته باشید، مفید هستند. خطاهای گفته شده ممکن است منجر به جلوگیری از کسب رتبه بالاتر یا کسب ویو در SERP شود.

بینش‌هایی که با کمک ابزار دیجیتال مارکتینگ SEO بدست خواهید آورد:

 •      عملکرد وبسایت شما چگونه است
 •      ترافیک شما چیست
 •      از کجا ترافیک می‌آید
 •      چه پیوندها و کلمات کلیدی بازدیدکنندگان را جذب می‌کند

بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ (ابزارهای سئو)

بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ (ابزارهای سئو)

Ahrefs

Ahrefs ، یکی از بهترین ابزارهای سئو است و در سراسر جهان محبوبیت زیادی دارد. ابزاری خارق‌العاده است که به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید چه محتوا و کلمات کلیدی مناسب است و چگونه آن‌ها را بهبود ببخشید.

همچنین این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بتوانید یک تحقیق دقیق در مورد بک لینک، کلمات کلیدی، رتبه‌بندی مانیتور و سایر موارد انجام دهید.

این ابزار، جهت بازرسی محتوای مشابه با رقبای شما ارائه می‌دهد. شما می‌توانید نحوه عملکرد آن‌ها را با توجه به لینک‌ها و عبارات کلیدی مشاهده کرده و از اطلاعات برای تنظیم محتوای خود استفاده کنید تا شاهد بهبود رتبه بندی در SEO باشید.

ویژگی های مفید Ahrefs شامل موارد زیر است:

    تحلیل رقابتی

    تحقیقات بک لینک

    نظارت بر وب

    اطلاعات صفحات برتر

    تحقیقات کلمات کلیدی

    مراجعه به دامنه ها ، IP ها و محتوا

ترکیبی از تمام ویژگی های ذکر شده در بالا به شما کمک می‌کند وبسایت خود را بهتر کنید و SEO را افزایش دهید و در موتورهای جستجو در اینترنت رتبه بهتری کسب کنید.

در اینجا نحوه مشاهده Ahrefs از داخل وجود دارد، وقتی دامنه خود را در آن ثبت نمودید و به رابط کاربری آن نگاه می کنید:

در بالای بنر با پس زمینه آبی ، پنج ابزار اصلی فرعی Ahrefs مشاهده می کنید:

 1. Site Explorer

 تجزیه و تحلیل عملکرد رقبای خود را در جستجو، نحوه انجام آن‌ها و مشاهده نحوه مهندسی معکوس استراتژی‌های استفاده شده برای استفاده از آن‌ها برای منافع شما را نشان می‌دهد.

 1. ExplorerContent

 ابزار تحقیق در مورد کلمات کلیدی، به شما کمک می‌کند تا داده‌های مفصلی را برای درخواست‌های جستجو دریافت کرده و به سرعت ایده‌های کلمات کلیدی را ایجاد کنید.

 1. ExplorerKeyword

 فهرست مطالب که به شما کمک می‌کند موضوعات را جستجو کنید، جایی را که می‌توانید محتوای خود را لینک دهید.

    4. Site Audit

برنامه‌ای که وبسایت شما را برای مشکلات فنی SEO ، URL های دارای خطا؛ جستجو، بررسی و کنترل می‌نمایند. جزئیات نحوه رفع همه مشکلات و خطاها را به راحتی با فیلتر کردن آن‌ها بر اساس میزان اهمیت مشاهده خواهید کرد.

   5.Rank Tracker

ابزار هسته پنجم و نهایی در Ahrefs ، که در خدمت تولید به روزرسانی‌های رتبه‌بندی برای دسک تاپ و موبایل و نظارت بر رتبه کلمات کلیدی شما است؛ همچنین قادر هستید تا نتایج خود را با رقبا مقایسه کنید.

نحوه کاربرد ahrefs
 

اکنون که می دانید مجموعه اصلی ابزارهای Ahrefs چیست، می‌توانید شروع به سرچ آن‌ها کنید تا در مورد یک کلمه کلیدی و استراتژی بهبود رتبه SEO تحقیق کنید.

در ادامه به ستون سمت چپ همین سایت مراجعه کنید:

 • بک لینک‌ها و دامنه‌های ارجاع Backlinks and Referring Domains))

 چک کننده بک لینک‌ها نشان‌دهنده لینک‌های برگشتی (بک لینک) است که با معیارهای دامنه و سطح پیج بررسی می‌شوند.

 ارجاع دامنه‌ها گزارشی از هر لینک دامنه همراه با معیارهای مفید و مرتبط با سئو را نشان می‌دهد.

 • Organic Keywords

نشان می‌دهد که کلمات و عبارات کلیدی توسط افراد واقعی در موتورهای جستجو تایپ می‌شوند تا وبسایت یا صفحه خاص شما را پیدا کنند. همچنین می‌توانید آن را در یک وبسایت یا صفحه رقیب چک کنید.

 • Top Pages

 صفحات وبسایت شما (یا وبسایت رقیب) را که بیشترین بازدید را دارد، از کجاست و سایر اطلاعات مربوطه را نشان می‌دهد.

 • دامنه‌ها رقابتی(Competing Domains)

نشان می‌دهد که وبسایت‌های رقبا چگونه در 10 نتیجه برتر برخی از کلمات کلیدی مشابه شما رتبه‌بندی می‌کنند، با کسانی که در بالای صفحه قرار دارند بیشتر با کلمات کلیدی شما همپوشانی دارند.

این معیارها، بخش‌های فرعی از مجموعه اصلی ابزارهای Ahrefs هستند، که به شما اطلاعات دقیق‌تری می‌دهند.

Ahrefs این ابزارها را تقسیم کرده است تا ویژگی‌های بهتری را برای شناخت وبسایت خود و رقبا فراهم کند. در نهایت، شما خواهید دید که چگونه محتوای اساسی، کلمات کلیدی را بهبود بخشید و در موتورهای جستجو رتبه بالاتری کسب کنید.

ابزارهای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

ابزارهای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی استفاده از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی برای برقراری ارتباط با مخاطبان برای ایجاد برند شما، افزایش فروش و بازدید بیشتر وبسایت است.

انتشار محتوای عالی در رسانه‌های اجتماعی به شما در این امر و همچنین به درگیر کردن فالوران ، تجزیه و تحلیل نتایج و تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی کمک می‌کند.

پلتفرم‌های اصلی رسانه‌های اجتماعی عبارتند از:

 •      فیس بوک
 •      اینستاگرام
 •      توییتر
 •      LinkedIn
 •      Pinterest
 •      یوتیوب
 •      اسنپ چت

چه بخواهید یک برند بسازید و چه تجارت خود را رونق دهید، چنین ابزارهایی می‌توانند با بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی به موفقیت شما کمک کنند.

بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ (ابزارهای بازاریابی شبکه های اجتماعی)

Metigy یک راه حل مبتنی بر کلود (ابر) است که برای کمک به مشاغل مختلف، طراحی استراتژی‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، تعیین اهداف و ایجاد محتوا طراحی شده است.

همانطور که خود Metigy ادعا می‌کند:

   این ابزار، فناوری پیشرو در تصمیم‌گیری جهانی است که برای بازاریابان SME ساخته شده است.

با این اوصاف، باید بدانید که Metigy می‌تواند با خودکارسازی کارهای روزمره به شما کمک کند تا در زمان خود صرفه جویی کنید و به شما این امکان را می‌دهد که روی کارهایی تمرکز کنید که باعث ایجاد تغییر در کسب و کار شما می‌شود.

ویژگی‌های اصلی Metigy عبارتند از:

 • ردیابی پیشرفت

 برای ردیابی پیشرفت شما با استفاده از داده‌های قابل اندازه‌گیری استفاده می‌شود. تجزیه و تحلیل Metigy توسط هوش مصنوعی انجام می‌شود تا به شما کمک کند عملکرد بازاریابی خود را بهتر درک کنید.

 • مدیریت دارایی

سیستمی که توسط Metigy ایجاد شده است تا محتوای ارزشمندی را برای همه مشتریان ذخیره کند (مانند کدهای جاوا اسکریپت) و همچنین به شما کمک می‌نماید تا کارهای تکراری و پیچیده را سریع‌تر انجام دهید.

 • بودجه‌بندی

 KPI های معنی‌دار را تعریف کنید، بودجه شبکه‌های اجتماعی خود را به حداکثر برسانید و کمپین‌های رسانه  اجتماعی موثر و مقرون به صرفه ایجاد کنید.

 • گزارشگیری قابل برنامه‌ریزی

گزارش‌ها دارای الگوهای قابل برنامه‌ریزی هستند که با یک کلیک به راحتی ساخته می‌شوند. شما می‌توانید گزارش‌ها و داشبوردهای خود را به سرعت و به راحتی متناسب با اهداف خود تنظیم نمایید.

 • پیشنهادات عملی

 موضوعات و مطالب پرطرفدار که براساس تجزیه و تحلیل شما همراه با عملکرد رقبا ، مورد توجه مخاطبان شما قرار می‌گیرد، ارائه می‌شود.

این شرکت به طور مداوم در حال جمع‌آوری اطلاعات عمیق برای تأمین بینش Metigy و بهبود آن است. Metigy ابزاری است که به شما کمک می‌کند ارزش واقعی عملکرد را درک کنید.

نمونه از نگاه بصری خوب

این نمایه به گونه‌ای طراحی شده است که مانند خبرهای رسانه‌های اجتماعی به نظر می‌رسد. همه اطلاعات مربوطه را با یک نگاه بصری جذاب و کاربرپسند به شما می‌دهد.

به سرعت می‌توانید گزارش‌ها را مشاهده کرده و در زمان واقعی مدیریت کنید، آنچه را که دوست ندارید تغییر دهید و نتایج را بررسی کنید.

ابزار بازاریابی محتوا

ابزارهای بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا بر تولید و انتشار محتوای مرتبط  جهت جذب و حفظ مخاطبان خاص تمرکز دارد. هدف نهایی؛ هدایت  مشتریان، افزایش فروش، کاهش هزینه‌ها و بدست آوردن مشتریان وفادار است. ابزارها به دستیابی سریع‌تر به این اهداف کمک می‌نمایند.

صدها ابزار بازاریابی محتوا وجود دارد. برخی رایگان، برخی ارزان و برخی موارد بسیار گران قیمت هستند. اهداف این ابزارها به شرح زیر است:

 •     ایده‌پردازی مطالب
 •     تولید محتوا
 •     تبلیغ محتوا
 •     بهینه‌سازی محتوا
 •     ارزیابی کلمات کلیدی
 •     مباحث مورد علاقه مخاطبان

از ابزارهای بازاریابی محتوا برای کمک به تیم‌های تجاری جهت توسعه استراتژی بازاریابی محتوای موثر استفاده می‌شود که منجر به رشد واقعی کسب و کار شما می‌شود.

 

بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ (ابزار بازاریابی محتوا)

بهترین ابزارها دیجیتال مارکتینگ

BuzzSumo بسیار درخشان است و ابزاری ضروری برای بازاریابان محتوا است. نتایجی که BuzzSumo به شما می‌دهد، منبع بزرگی برای الهام گرفتن از ایده‌های محتوایی است.

BuzzSumo به شناسایی موارد زیر کمک می‌کند:

 •     محتوا و کلمات کلیدی
 •     کدام پلتفرم‌ها و کانال‌ها باعث به اشتراک‌گذاری و تعامل اجتماعی می‌شوند
 •     چه کسانی رقبای اصلی و تأثیرگذار شما هستند

شما می توانید با یافتن اینفلوئنسرهای پیشرو در صنعت، برای دسترسی به اینفلوئنسر برنامه‌ریزی کرده و محتواهای مشترک با آن‌ها را بررسی کنید.

BuzzSumo به شما کمک می کند تا افراد تأثیرگذار در صنعت خود را برای بازاریابی محتوای خود پیدا کنید. با یافتن محتوای بیشتر به اشتراک گذاشته شده در هر شبکه اجتماعی می‌توانید گزارش‌های تجزیه و تحلیل را اجرا کرده و بینش محتوا را دریافت کنید. این ابزار به شما در جستجوی مبتنی بر کلمات کلیدی کمک می‌کند.

مثال) شما مشتری دارید که به دنبال محتوای تازه “مارکتینگ” است. شما به BuzzSumo وارد شوید.

در نوار سرچ عبارک مورد نظر را جستجو کنید.

برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی ، قرار دادن کلمه مارکتینگ کافی نیست. برای جدیدترین رویکرد باید از کلمات دیگری مانند جدید ، ابتکاری یا 2021 استفاده کنید.

یک دامنه را در نوار جستجو تایپ کنید و محتوای یک وبسایت را دریافت خواهید کرد. پس از یافتن کلمات کلیدی مورد نظر برای جستجوی خود، تحقیقات مشخص‌تری را در اختیار شما قرار می‌دهد؛ به همین سادگی!!

 

ابزارهای بازاریابی از طریق ایمیل

ایمیل مارکتینگ

این ابزارها فقط مرتبط به ایمیل و مدیریت آن هستند و برای ارسال کمپین‌های ایمیل و گزارش از نتایج آن‌ها استفاده می‌شود.

ابزار بازاریابی از طریق ایمیل، سه مزیت دارد:

 •      صفحه‌ساز لندینگ پیج
 •      فرم‌ساز
 •      تجزیه و تحلیل دقیق و گزارش

شما در مورد استفاده از ابزارهای بازاریابی ایمیل دیجیتال، در سال 2021 به اتوماسیون بازاریابی نیاز دارید.

ابزارهایی که یادآوری‌های خودکار ایمیل و ارسال خودکار ایمیل‌های پشتیبانی پس از فروش را ایجاد می‌کنند؛ می‌توانند به ایمیل مارکتینگ در عصر دیجیتال کمک کنند.

آنچه شما باید قبل از خرید ابزارهای ایمیل مارکتینگ بررسی کنید این است که مطمئن شوید راه حل دیجیتال برای لیست ایمیل شما مناسب است.

 

بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ (ابزار بازاریابی از طریق ایمیل)

Robly یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال برای ایمیل است. یک راه حل مدیریت ایمیل مبتنی بر ابر که برای مشاغل در هر اندازه‌ای طراحی شده است.

با کمک Robly ، می‌توانید رفتار بازدیدکنندگان وبسایت، دسته‌بندی بر اساس مشتریان و علایق را دریابید.

از آنجا که زمان‌بندی بسیار مهم است، به Robly اجازه دهید ایمیل‌های شخصی تولید کند و در زمان‌هایی که مخصوص هر مشتری (فعلی یا احتمالی) است، ایمیل آن‌ها را ارسال کن ، زیرا احتمال دارد ایمیل خود را چک کنند.

ویژگی‌های اصلی Robly شامل موارد زیر است:

    کمپین هدف‌گذاری شده

    آزمایش کردن

گزارش نویسی

کمپین هدف گذاری شده

نکته: کمپین هدف‌گذاری شده، بخشی از تبلیغات است که وقتی در مورد یک محصول بصورت آنلاین تحقیق کرده‌اید، ظاهر می‌شود. همانطور که به یک محصول علاقه نشان می‌دهید، هنگام مرور اینترنت، بسیاری از تبلیغات را در بسیاری وبسایت‌ها مشاهده خواهید کرد.

در صورتی که ایمیل‌ها توسط مشتریان هدف باز نشوند، روبی بین یک تا ده روز پس از ارسال اولین ایمیل، ایمیل را مجدد ارسال می‌کند.

مشتریان می‌توانند با کمک گزارش‌های قابل تنظیم، معیارهای عملکرد کمپین مانند نرخ باز و نرخ کلیک را ردیابی کنند.

 Robly از جمله ابزارهای پولی و غیر رایگان است اما به شما یک دوره آزمایشی 14 روزه رایگان ارائه می‌دهد.

 

ابزارهای گزارشگیری بازاریابی

ابزارهایگزارشگیری بازاریابی

گزارشگیری بازاریابی عبارت است از فرآیند سنجش میزان پیشرفت، نشان دادن ارزش و شناسایی مراحل عملیاتی برای بهبود عملکرد بازاریابی و رسیدن به اهداف شما است.

بسیاری از ابزارهای گزارشگیری دیجیتال مارکتینگ وجود دارند که از نظر قیمت، اثربخشی و سهولت استفاده با یکدیگر متفاوت هستند.
بیشتر این ابزارها به شما امکان می‌دهد داشبوردهای بازاریابی ایجاد کنید تا اطلاعات مربوط به پیشرفت کمپین‌های ایمیل خود را به راحتی نمایش دهید. داشبوردها به طور مداوم رفرش می‌شوند تا به روزترین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهند.

همه این ابزارها، یک اتوماسیون گزارشگیری برای:

 •     پرداخت به ازای هر کلیک
 •     بهینه‌سازی موتور جستجو (سئو)
 •     پلتفرم‌های سوشیال
 •     تجزیه و تحلیل وب

به راحتی به شما امکان می‌دهد داده‌ها را از همه کانال‌های مختلف خود (مانند فیس بوک ، گوگل و غیره) در یک گزارش واحد وارد کنید و روند گزارش را تسریع کنید. همچنین، می‌توانید داده‌های اضافی را از حساب‌های دیگر خود بگیرید.

بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ (ابزارهای گزارشگیری بازاریابی)

Adverity
صدها پلتفرم دیگر وجود دارند که می‌توانید با کمک حرفه‌ای Adverity از آن‌ها استفاده کنید. شما فقط باید مواردی را انتخاب کنید که می‌خواهید از آن‌ها داده بگیرید و آن‌ها را به تصویر تبدیل نمایید.

گزارش‌های بازاریابی در Adverity داده‌های شما را دریافت  تصور نموده و پیامی را که قصد داشتید با سهولت بیشتری منتقل می‌نماید.

Adverity از مسیر مشتری نمونه برداری می‌کند و دقیقاً در مقابل چشمان شما آن را با جزئیات ترسیم می‌نماید. جریان‌های قبلی داده‌ها را از سیلوها مخلوط کنید تا نمای کلی‌تری از مشتریان خود داشته باشید.

دسترسی به داده‌های شما نیازی به جابجایی میان پلنفرم‌ها ندارد. در گذشته تهیه دستی داده‌ها جهت آنالیز مرسوم بود اما اکنون، می‌توانید از داده‌های خالص، ارزش افزوده ایجاد کنید.

Adverity فرصتی را برای ایجاد گزینه‌های پیچیده نقشه‌برداری فراهم می‌کند تا تمام معیارهای عملکرد شما را همسو نماید. بنابراین، می‌توانید مقایسه‌های پیچیده‌ای انجام دهید. از این رو، این ابزار به بازاریابان اجازه می‌دهد تا تمام مخاطبان یا بخشی از آن‌ها را در یک بعد خاص قرار دهند.

در این مقاله با مفهوم دیجیتال مارکتینگ، همچنین با انواع ابزارهای دیجیتال مارکتینگ  و بهترین ابزارها در هر نوع مختلف آشنا شدید.

ما به شما نشان دادیم که چگونه از 5 ابزار ترند دیجیتال مارکتینگ در 2021 استفاده نمایید (Ahrefs ، Metigy ، BuzzSumo ، Robly و Adverity) و بسیار بعید به نظر می‌رسد که این ابزارها از جایگاه خود جابجا شوند.

 

 

5 ابزار ترند دیجیتال مارکتینگ در 2021

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *